Baggerwerkzaamheden Leinewijk, De Groeve Zuid en Schildmeer Noord en Zuid 

20 mei 2026

De komende jaren investeert Hunze en Aa’s € 3 miljoen in baggerwerkzaamheden. De werkzaamheden richten zich op de trajecten Leinewijk, Schildmeer Noord, Schildmeer Zuid en De Groeve Zuid. Deze vaarwegen en recreatiegebieden zijn door ophoping van slib op meerdere plekken ondiep geworden. Ze worden de komende tijd gebaggerd zodat een goede doorvaart voor de recreatievaart gewaarborgd blijft.  

 
Uitvoering baggeren 

Uit metingen blijkt dat op deze locaties circa 40.000 kubieke meter slib verwijderd moet worden om de vereiste diepte en veiligheid te waarborgen. De voorbereidingen starten in 2026, waarna de uitvoering gefaseerd plaatsvindt in 2027 en 2028. 

Veilig en toegankelijk 

Door het baggeren blijven de vaarwegen geschikt voor recreatief gebruik en wordt voorkomen dat boten de bodem raken of vastlopen. Hiermee blijven de vaarwegen veilig en toegankelijk voor recreanten.

Duurzame aanpak 

Bij de uitvoering wordt zoveel mogelijk gekozen voor duurzame verwerking van het vrijkomende slib op nabijgelegen landbouwgronden. Hierdoor worden transportbewegingen beperkt, CO2-uitstoot verminderd en kansen benut voor verbetering van gronden.

Toekomstbestendig onderhoud 

Naast deze trajecten worden ook andere vaarwegen onderzocht om toekomstige onderhoudsmaatregelen goed te kunnen plannen. Zo wordt gewerkt aan een toekomstbestendig vaarwegennetwerk voor recreatie, waterbeheer en veiligheid.